Aars, 12.10.2019

     

    BIS

    Dommer: Marko Lepasaar



    1.
    Lhasa Apso
    Tai Fanza Banana Republic

    2.
    Tibetansk Spaniel
    Afair's Curtis

    3.
    Bichon Frise
    Bichon Stars EmPire Bentley

    4.
    Coton De Tulear
    Jazz Man des Fleurs d'Aloes

    BIMBIS

    Dommer: Siret Lepasaar



    1.
    Mops
    Ahlehoff's Upcomming

    2.
    Shih Tzu
    Joy's Fuoco Su Ghiaccio

    3.

    Malteser
    Malani de Lune Titania

    4.
    Petit Brabancon
    Mdac's Hit The Road Jack

    Avlsklasse


    Desværre ingen udstillet

    Opdrætsklasse

    Dommer: Inga Siil



    1.
    Noble Art
    Pomeranian

    2.
    Afair's
    Tibetansk Spaniel

    3.
    Sannie's
    Shih Tzu
    Tilføj indhold ...

    Veteran

    Dommer: Céline Bottussi Jocquel



    1.
    Lhasa Apso
    Apso-Seng-Kye's Zapa Donno

    2.
    Pomeranian
    Noble Art Diamonds To Dust

    3.
    Mops
    Dancer of Smiling Farm

    4.

    Bichon Havanais
    Nordic Lights Enjoy The Silence

    Junior

    Dommer: Paolo Tartaro



    1.
    Shih Tzu
    Layalina's Love Is In The Air

    2.
    Lhasa Apso
    Xisang´s Khan Rex Canibus

    3.

    Chihuahua, Korthåret
    My Precious Ivory

    4.
    Tibetansk Spaniel
    Cim-Cill More Of Me

    Hvalp

    Dommer: Inga Siil



    1.
    Coton De Tulear
    Coton Kotoia Allie

    2.
    Pomeranian
    Pom Faroese Sunset Lover

    3.
    Löwchen
    Lions of Denmark One Finger on the Trigger

    4.
    Chihuahua, Langhåret
    My Precious Carmenzita

    Baby/Hvalp

    Dommer: Adolfo Martinez Noguera



    1.
    Bichon Frise
    Bichon Stars Zhotgun

    2.
    Boston Terrier
    Archa Von Samblebens Osvald

    3.

    Lhasa Apso
    tai fanza divine ydille

    4.

    Chihuahua, Korthåret
    Paws of Scheel Kaboom

    Juniorhandling

    Dommer: Isabella Olsen



    1.
    Frederikke Petersen
    Tibetansk Spaniel

    2.
    Malia Drachmann
    Boston Terrier

    3.

    Naja Søgaard
    Lhasa Apso

    4.
    Mathilde Bekker
    Lhasa Apso

    Barn og hund

    Dommer: Isabella Olsen



    1.
    Ida May Lindholm
    Lhasa Apso

    2.
    Natali Dalholm
    Russisk Toy

    3.
    Mason Ravn
    "Petit Brabancon

    4.
    Brian Michalak
    Biewer