2021

 

Årslev

29.maj 2021


Klik på kort få at få vist et større kort og evt. kørselsvejledning.


Tilmelding udstilling - via HundeWeb

Praktiske oplysninger

Lørdag den 29. maj 2021 bedømmes:
Pomeranian
Coton De Tulear
Griffon Belge
Griffon Bruxellois
King Charles Spaniel
Lhasa Apso
Mops
Pekingeser
Petit Brabancon
Russisk Toy, korthåret
Russisk Toy,langhåret
Tibetansk Spaniel
Tibetansk Terrier
Bichon Havanais
Lørdag dømmer: Kerstin Nilsson og Bo Lastein Andersen (dommerne vil blive sat på når vi kender fordelingen af hunde)

Klubben forbeholder sig ret til ændringer såvel begrænsninger/udvidelser/flytninger
Hvis corona gør det nødvendigt, aflyses udstillingerne (alle får deres penge retur)
Alle corona restriktioner vil blive overholdt – nærmere herom i PM

Dommerliste udstilling

Ringliste

Antal hunde pr. klasse udstilling

Tilmeldingsfrister:
Sidste.anmeldelsesfrist: 3. maj, kl. 08:00

Årslev

30.maj 2021


Klik på kort få at få vist et større kort og evt. kørselsvejledning.


Tilmelding udstilling - via HundeWeb

Praktiske oplysninger

Søndag den 30. maj 2021 bedømmes:
Chinese Crested/Powder Puff
Biewer
Yorkshire Terrier
Bichon Frise
Bolognese
Boston Terrier
Chihuahua, Korthåret
Chihuahua, Langhåret
Japanese
Kromfohrländer
Löwchen
Malteser
Prazsky Krysarik
Russkaya Tsvetnaya Bolonka
Shih Tzu
Søndag dømmer: Kerstin Nilsson og Annette Bystrup (dommerne vil blive sat på når vi kender fordelingen af hunde)

Klubben forbeholder sig ret til ændringer såvel begrænsninger/udvidelser/flytninger
Hvis corona gør det nødvendigt, aflyses udstillingerne (alle får deres penge retur)
Alle corona restriktioner vil blive overholdt – nærmere herom i PM

Dommerliste udstilling

Ringliste

Antal hunde pr. klasse udstilling

Tilmeldingsfrister:
Sidste anmeldelsesfrist: 03. maj, kl. 08:00

Vejen

24. juli 2021


Klik på kort få at få vist et større kort og evt. kørselsvejledning.


Tilmelding udstilling - via HundeWeb

Praktiske oplysninger

Lørdag den 24. juli 2021 bedømmes:
Chinese Crested/Powder Puff
Biewer
Yorkshire Terrier
Bichon Frise
Bolognese
Boston Terrier
Chihuahua, Korthåret
Chihuahua, Langhåret
Japanese
Kromfohrländer
Löwchen
Malteser
Prazsky Krysarik
Russkaya Tsvetnaya Bolonka
Shih Tzu
Lørdag dømmer: Marit Sunde og Gunnar Nymann (dommerne vil blive sat på når vi kender fordelingen af hunde)

Klubben forbeholder sig ret til ændringer såvel begrænsninger/udvidelser/flytninger
Hvis corona gør det nødvendigt, aflyses udstillingerne (alle får deres penge retur)
Alle corona restriktioner vil blive overholdt – nærmere herom i PM

Dommerliste udstilling

Ringliste

Antal hunde pr. klasse udstilling

Tilmeldingsfrister:
Sidste.anmeldelsesfrist: 28. juni, kl. 08:00

Vejen

25. juli 2021


Klik på kort få at få vist et større kort og evt. kørselsvejledning.


Tilmelding udstilling - via HundeWeb

Praktiske oplysninger

Søndag den 25. juli 221 bedømmes:
Pomeranian
Coton De Tulear
Griffon Belge
Griffon Bruxellois
King Charles Spaniel
Lhasa Apso
Mops
Pekingeser
Petit Brabancon
Russisk Toy, korthåret
Russisk Toy,langhåret
Tibetansk Spaniel
Tibetansk Terrier
Bichon Havanais
Søndag dømmer: Marit Sunde og Gunnar Nymann (dommerne vil blive sat på når vi kender fordelingen af hunde)

Klubben forbeholder sig ret til ændringer såvel begrænsninger/udvidelser/flytninger
Hvis corona gør det nødvendigt, aflyses udstillingerne (alle får deres penge retur)
Alle corona restriktioner vil blive overholdt – nærmere herom i PM

Dommerliste udstilling

Ringliste

Antal hunde pr. klasse udstilling

Tilmeldingsfrister:
Sidste anmeldelsesfrist: 28. juni, kl. 08:00